Mgr. J. Houdková

PČ 6. ročník – pozemky + dílny

• tento školní rok (2024/2025) má v sudý týden (podle kalendáře) PČ 6.B, v lichý týden (podle kalendáře) PČ 6.A
  • PČ v 6. ročníku jsou nově rozděleny na dvě skupiny – dílny a pozemky (s p. uč. Houdkovou v tandemu s p. Grammetbauerem) a tzv. “kancelářský balíček” (s p. uč. Johannou); dvouhodinovky se oběma třídám střídají po čtrnácti dnech v daných sudých nebo lichých týdnech (dětem bude vysvětleno při první hodině PČ)
  • “pozemky” se dle počasí budou konat na školním pozemku v areálu školy (péče o zeleninu, záhony, skleník, hrabání listí), v zimě a při nepřízni počasí ve třídě (témata: půda a její složení, zemědělské zpracování půdy, osivo a sadba, zelenina), hodiny “dílen” budou probíhat ve školní dílně (stará budova, přízemí západ)

• ZÁŘÍ: seznámení s bezpečností ve školní dílně, s nářadím a stroji, které budou žáci sami nebo pod dozorem používat a s materiály, se kterými se setkají a budou s nimi pracovat

• IMG_1343 IMG_1341 IMG_1374 IMG_1377 IMG_1456 IMG_1455 IMG_1454

• Od 27. 9. začíná první skupina (kluci ze 6.A) pracovat s prvním materiálem – se dřevem – všichni žáci z obou tříd si postupně pomocí řezání, broušení, měření, vrtání a lepení vyrobí dřevěnou káču :-)

•    IMG_1453 (1)